Perre Haber Ajansı [PHA] Haberi kaynağından takip edin
HV
Advert

Adıyaman Milletvekilleri Turizm Bakanı Ersoy’a taleplerini iletti

ANKARA (PHA) - Adıyaman Milletvekilleri Doç. Dr. Resul Kurt, İshak Şan ve Hüseyin Özhan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u TBMM'de ziyaret ederek Adıyaman ile ilgili turizm yatırımları, arsa tahsisi, devlet teşvikleri ve destekler konusunda taleplerini aktardılar.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 24-10-2023 16:11   Güncelleme : 24-10-2023 16:11
Adıyaman Milletvekilleri Turizm Bakanı Ersoy’a taleplerini iletti

Perre Kamulaştırma projesinin 2. etabının 2024 Bütçe Planı’na alınması ve Turizm Gelişme Bölgesi başvuru sürecinin hızlandırılması, Mülkiyeti Hazineye ait 5 farklı lokasyonda, 11 farklı ada ve parselde toplam 1 Milyon 200 Bin metrekare alanın Turizm Gelişme Bölgesi, Turizm Merkezi, Turizm Alanı olarak ilanı edilmesi konularının da ele alındığı ziyarette ayrıca, Adıyaman Merkez İndere mevkiinde bir kütüphane yapılması ve yine Adıyaman’ın Gerger ile Sincik ilçelerinde yapılacak kalıcı konut alanlarında kütüphane yatırımlarının planlanması için gerekli adımların atılması talep edildi.

Adıyaman Milletvekilleri Doç. Dr. Resul Kurt, İshak Şan ve Hüseyin Özhan’ın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan talep ettikleri diğer yatırım planlama başlıkları ise şöyle: ‘Adıyaman’da 3-4 Bin metrekare kapalı alana sahip yeni bir müzenin planlamaya alınmasını, mozaik müzesinin kurulması, AB tarafından finanse edilen Turizm Sektörü Canlandırma Projesi kapsamında yapımı tamamlanıp kesin kabulü yapılan 9 adet Karşılama Merkezi için 14 adet Güvenlik Personeli istihdamı, Adıyaman’da turistik tesis ve otel yapımı için turizm arsası tahsisi ve devlet teşvik ve desteklerinin verilmesi.

Kaynak : PHA

İçerik Editörüİçerik Editörü

YORUMLAR