Perre Haber Ajansı [PHA] Haberi kaynağından takip edin
HV

Adıyaman’da aranan şahıslara yönelik operasyon başarıyla tamamlandı

ADIYAMAN (PHA) - 09 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında, Adıyaman ili genelinde 42 ekip ve toplam 128 personelin katılımıyla aranan şahıslara yönelik önemli bir operasyon gerçekleştirildi.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 12-02-2024 15:26   Güncelleme : 12-02-2024 15:26
Adıyaman’da aranan şahıslara yönelik operasyon başarıyla tamamlandı

Yapılan çalışmalar sonucunda Adıyaman genelinde toplam 3 bin 618 şahıs sorgulandı. Bu sorgulamalar neticesinde aranan 16 şahıs güvenlik güçlerince yakalanarak işlemleri yapılmak üzere adli makamlara sevk edildi.

Yakalanan şahıslar arasında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefetten aranan 1 kişi, dolandırıcılık suçundan aranan 6 kişi, hakaret ve mala zarar verme suçlarından aranan 1 kişi, tehdit suçundan aranan 2 kişi, uyuşturucu madde kullanma suçundan aranan 1 kişi, yağma suçundan aranan ve 7 yıl 4 ay kesinleşmiş cezası bulunan 1 kişi, hırsızlık suçundan aranan ve 3 yıl 1 ay 15 gün kesinleşmiş cezası olan 1 kişi ve diğer suçlardan aranan 3 kişi yakalandı.

Yakalanan şahıslar hakkında gerekli adli işlemler başlatılırken, ilgili mercilerce soruşturmaların devam edeceği bildirildi. Bu operasyonla birlikte Adıyaman’ın güvenliği adına önemli bir adım atılırken, emniyet güçlerinin halkın huzuru için kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdüreceği kaydedildi.

Kaynak : PHA

İçerik Editörüİçerik Editörü

YORUMLAR