Perre Haber Ajansı [PHA] Haberi kaynağından takip edin
HV
Advert

Alkayış: Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın hep yanındayız

ADIYAMAN (PHA) - Ak Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa Alkayış; Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Emrah Bulucu, Merkez İlçe Başkanı Ziya Başaran, İl Genel Meclis Üyesi Osman Koyuncu ve parti teşkilat üyeleriyle birlikte Adıyaman’ın Akpınar, Gümüşkaya (Palaş), Kuyulu (Turuş), Atakent (Karıcık) ve Doyran köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-10-2023 10:58   Güncelleme : 22-10-2023 10:58
Alkayış: Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın hep yanındayız

Köylerde yaşayan hemşehrilerinin sorunlarını dinleyen ve 6 Şubat depremleri sonrasında Ak Parti Hükümetinin Adıyaman’a yönelik proje ve yatırımları konusunda vatandaşlara bilgi veren Alkayış, konuşmasına şöyle devam etti:
''6 Şubat depremleri, bilindiği gibi, memleketimiz Adıyaman için çok acı bir tablo ve bilanço doğurmuştur. Durum ne kadar vahim olursa olsun, hepimiz o ilk andan itibaren canla başla koşturmaya ve arama kurtarma faaliyetleri içerisinde bulunmaya çalıştık. Devletimiz, bütün gücünü deprem bölgesine sevk etmiş, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, devletimizin bütün yetkili kurulları Adıyaman’ın durumu ile yakından ilgilenmişlerdi. Bu sırada bizler de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve AFAD ile sürekli irtibat hâlinde bulunuyor; ilimize gelen ekipleri yönlendirmeye ve yardımların dağıtımını sağlamaya çalışıyorduk. Adıyaman’ımızın şehir merkezi, ilçeleri ve köyleriyle birlikte yeniden ayağa kalkması ve bütün vatandaşlarımızın kalıcı konutlarına kavuşabilmeleri için, ilk günden bugüne canla başla mücadelemizi sürdürüyoruz.
Depremden dolayı zarar gören köylerimizin yeniden imar edilmesi ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın kendi evlerine yani kalıcı konutlarına bir an önce geçebilmeleri için Başta Cumhurbaşkanlığımız olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile AFAD’ın öncülüğünde çalışmalarımızı hızla sürdürmekteyiz. Şu an yanımızda bulunan ve köylerinde bizleri ağırlayan muhtarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Teknik Heyet ile görüştük, Akpınar’da 90 tane, Kuyulu’da 87 tane kalıcı konut yapıldığı bilgisini aldık. Bu konutların kaba inşaatları ve boyama işi tamamlanmış durumdadır. İnşallah yakın bir süreçte de, ümit ediyoruz ki 29 Ekim’de, Birinci Etap teslim edilecektir. Daha sonra da Akpınar ve Kuyulu’daki diğer etaplar tamamlanacaktır. Adıyaman’da hem merkez ilçede (Örenli ve İndere’de) hem de bütün köylerimizde hummalı bir çalışma yürütülmektedir. Hükümetimizin yetkili organları ve muhtarlarımız ile birlikte el ele vererek, hak ediş ile ilgili herhangi bir sorunun bulunmadığı köylerimizde, kış sezonu gelmeden, köylü vatandaşlarımızı kendi kalıcı konutlarında iskân ettirmek istiyoruz. Hukukî sorunların görüldüğü köy yerleşim bölgelerinde ortaya çıkan problemleri de Hükümet olarak belli bir sürede aşmak ve ilerleme kaydetmek istiyoruz. Hükümetimizin önümüze koyduğu yol haritası şudur: Nerede bir ev yıkılmışsa şartları zorlayarak çalışmak ve vatandaşlarımızı mağdur etmemek.
Bu süreçte, özellikle il ve ilçe teşkilatlarımız ve muhtarlarımız üzerinde çeşitli taleplerin ve ağır yüklerin bulunduğunun farkındayız. Kendilerine sabırlarından ve gayretli çalışmalarından dolayı müteşekkirim. Çalışmalarımızın sonucunda, inanıyorum ki eskisinden daha yeni ve daha yaşanabilir bir Adıyaman’a kavuşacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, tamamlanma aşamasında olan ve yapımı devam eden konutların halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.''dedi
 

Kaynak : PHA

İçerik Editörüİçerik Editörü

YORUMLAR