Perre Haber Ajansı [PHA] Haberi kaynağından takip edin
HV

Başkan Demir: 6 Şubat’ta kamu çalışanları idari izinli sayılsın

ADIYAMAN (PHA) - Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi Mehmet Demir asrın felaketi olarak adlandırılan ve onbinlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremlerin yıldönümünün yaklaştığını belirterek depremlerin yıldönümünde tüm kamu çalışanlarının idari izinli sayılmasını talep ettiklerini söyledi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-01-2024 11:16   Güncelleme : 28-01-2024 11:16
Başkan Demir: 6 Şubat’ta kamu çalışanları idari izinli sayılsın

Asrın felaketini yaşayan 11 ilde resmi kayıtlara göre elli binin üzerinde şehit verildiğini ve 14 milyon vatandaşımızın depremlerden etkilendiğini dile getiren Demir, felaketin yıl dönümünde kamu çalışanlarının kaybettikleri yakınları için Hatimler okutacaklarını, mezarlık ziyaretinde bulunacaklarını ve hatıralarını yad edeceklerini söyleyerek kamu çalışanlarının söz konusu tarihte izinli sayılmasının olumlu bir yaklaşım olacağını belirtti. Memur-Sen Adıyaman İl Temsilciliği olarak 6 Şubat’ta kamu çalışanlarının idari izinli sayılması ile ilgili taleplerini resmi yazıyla Adıyaman Valiliği’ne ilettiklerini vurgulayan Demir “ Adıyaman Valiliğimizin hassasiyetini biliyor ve talebimize olumlu cevap vereceğine inanıyoruz. Kamu çalışanlarının anma programlarına katılımının önünün açılması ve deprem şehitlerimizi hatıralarının yad etmesi için gerekli kolaylığın sağlanması gerekir” dedi.
Memur-Sen Adıyaman İl Temsilciliği olarak asrın felaketinde aramızdan ayrılan tüm deprem şehitleri için hatimler indirileceğini söyleyen Demir, okunan Kuran-ı Kerim hatimlerinin duası için 4 Şubat 2024 tarihinde Yenipınar Camii’nde saat 15.00’de gerçekleştirilecek olan programa tüm vatandaşlarımızın davetli olduğunu söyledi.
 

Kaynak : PHA

İçerik Editörüİçerik Editörü

YORUMLAR