Perre Haber Ajansı [PHA] Haberi kaynağından takip edin
HV
Advert

Başkan Emre: Felaketten nemalanmaya çalışmak acizliktir

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman'ın Besni ilçesi Besni Belediyesi hakkında basında çıkan haberlere yönelik yersiz haberlerle yapılan hizmetlerin gölgelendirilmeye çalışıldığını ifade eden Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre," gördüğümüz felaket sonrası tüm ekiplerimizi ilçemize hizmet için seferber ettik. Bazı basın kuruluşları halen yaşanan felaket üzerinden, yapmış olduğumuz hizmetleri gölgelendirmeye çalışıyor."Dedi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 23-10-2023 18:58   Güncelleme : 23-10-2023 18:58
Başkan Emre: Felaketten nemalanmaya çalışmak acizliktir

Bazı basın yayın organlarında Besni Belediyesi hakkındaki iddialara yönelik cevap veren
Başkan Emre,"Kişisel hırs ve çıkarları doğrultusunda, kamuoyunu yanlış yönlendirerek, 4,5 yıllık süreçte yapmış olduğumuz hizmetleri gölgelendirmeye çalışanlar asla emellerine ulaşamayacaklar."şeklinde konuştu.
Kendi kişisel hırsları ve çıkarları için deprem günü yaşanan kaostan, bugün nemalanmaya çalışanlar amaçlarına ulaşamayacaklarını belirten Başkan Emre,"Yaşamış olduğumuz felaketle beraber belediye ekiplerimiz, insanlarımız için seferber oldu. İlk saatlerden itibaren onca personelimiz kendi ailelerini güvenli yerlere bıraktıktan sonra, ailelerinin psikolojilerini bile düşünmeden diğer insanlarımızın yardımına koştular. Bazı personellerimiz ise deprem şehidi oldu. Bu yaşanan felaketten dolayı kendi kişisel hırsları ve çıkarları için o gün yaşanan kaostan, bugün nemalanmaya çalışanlar amaçlarına ulaşamayacaklar. Yaşanan deprem felaketi ile ülkemiz genelinde yardımsever vatandaşlarımızın yollamış oldukları yardımları depolayacak alan bulmak ve hemşerilerimize ulaştırabilmek adına yoğun bir çaba sarf ettik. Depolama alanı olarak Besnili vatandaşlarımıza istihdam alanı oluşturma gayreti ile yapımını tamamladığımız Tekstil Kent alanımızı tahsis ettik. Keza yaşanan depremle beraber Belediyemiz teknik elemanları tarafından kontrollerini yapmış olduğumuz binayı aciliyetle depolama alanı olarak kullanmaya başladık. Bahsi geçen ağır hasarlı raporu ile ilgili olarak ise Aşağı Sarhan Mahallesi sınırları dâhilinde bulunan alan, Kent Makroformunun dışında kalmasından dolayı hasar tespit çalışmaları sırasında incelenme yapılamamıştır. Sonrasında ise Belediye olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne hasar tespit talebinde bulunduk, buna istinaden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından gelen ekipler tarafından hasar tespiti hazırlanmış ve bina ağır hasarlı olarak kayıtlara geçmiştir. Askı süresinden sonra tespit yapıldığından dolayı itiraz sürecimiz oluşmadı. Şuan, yapının sağlam olduğuna dair raporların alınması için resmi yazışmalarımız da devam etmektedir."dedi.
"Biz, bizi karalamaya çalışanlar gibi, ilçemiz üzerine bilet almıyoruz ki; ya çıkarsa, ya tutarsa diye hayal kuralım" diyen Başkan Emre, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"O gün ki felakette bizim amacımız hemşehrilerimize ulaştırabileceğimiz yardımlardı. Aksi halde yardımları o kış şartlarında koyabilecek başka alan arayışına girecek zaman ve çare görünmüyordu. Bizim gayemiz o an hemşehrilerimizin yaşayabilecekleri sorunlara karşı, çözüm üretmekti. Bizi ağır hasarlı binayı kullanmakla suçlayanlar şunu da bilmeli ki, deprem sonrası belediyemiz teknik elemanları tarafından tüm yapılarımız kontrol edilmiştir. Yapılan kontrollerle belediyemize ait olan ve ayakta duran tüm binalarımız yardım alanı olarak kullanıldı. Yaşanan felaketten bile nemalanmaya çalışanların bu aciziyet ile belediyemizi zan altında bırakarak kamuoyunu yanlış yönlendirme oyunları elbette tutmayacak. Yaşanan salgın nedeni ile sulardaki sorunları da Belediyemizin suçu olduğunu ifade edenler, sosyal medya paylaşımlarımıza bakabilirler, İlçe Sağlık Kuruluşundan bize gelen tutanakları paylaştık. Bilerek ve isteyerek vatandaşlarımızın sağlığını tehdit edecek bir girişimde asla bulunmadık ve bulunmayız. Olsaydılarla habercilik anlayışı olmaz. Biz, bizi karalamaya çalışanlar gibi, ilçemiz üzerine bilet almıyoruz ki; ya çıkarsa, ya tutarsa diye hayal kuralım. Bizim amacımız "halka hizmet Hak’ka hizmettir" düsturu ile çalışmalarımıza devam etmek ve Besnili hemşerilerimiz için hizmetlerin en iyisini ilçemize kazandırmaktır. Bir kez daha depremde hayatını kaybeden hemşerilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Yüce Rabbim ülkemize bir daha böyle felaketler göstermesin, İnşallah."
 

Kaynak : PHA

İçerik Editörüİçerik Editörü

YORUMLAR