Perre Haber Ajansı [PHA] Haberi kaynağından takip edin
HV
Advert

Başkan Kılınç Kitap bağış kampanyasında öğrencilerle bir araya geldi - Videolu Haber

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman'da Gazeteci – Yazar Necati Atar’ın öncülüğünde başlatılan kitap bağış kampanyasına en büyük desteği veren Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, öğrencilerle bir araya geldi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 02-11-2023 12:56   Güncelleme : 02-11-2023 12:56
Başkan Kılınç Kitap bağış kampanyasında öğrencilerle bir araya geldi  - Videolu Haber

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem sonrası birçok okul ve kütüphanelerin zarar görmesinden dolayı mağduriyet yaşayan öğrencilere yönelik, Gazeteci – Yazar Necati Atar’ın başlattığı kitap kampanyasına en büyük destek eğitime büyük önem veren Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’tan geldi.
Adıyaman Belediyesi tarafından verilen desteğin ardından K-19 konteyner kent yaşam alanında kütüphane oluşturuldu.
Eğitime öncelik verildiğini her fırsatta belirten Başkan Kılınç, büyük destekte bulunduğu kitap bağış kampanyası vesilesiyle oluşturulan K-19 konteyner kent yaşam alanındaki kütüphaneyi ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.
Kütüphaneyi gezerek öğrencilerle sohbet eden Başkan Kılınç yaptığı açıklamada; “Başta bu kitap bağış kampanyası için öncülük eden Necati Bey’e gösterdiği duyarlılıktan ötürü teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz için en güzel armağan kitaptır. Kültürel, sosyal ve ekonomik olarak kalkınmamızın en büyük etkeni bilgi topluluğu olmaktır ve bunun öncüsü ise kitaptır. Bugün burada depremde evleri yıkılan veya zarar gören öğrencilerimizin yaşadığı kitap mağduriyetini gidermek adına verdiğimiz desteğin önemini bir kez daha görüyorum. Oluşturulan kütüphane vesilesiyle kitap mağduriyeti yaşayan öğrencilerimize ulaşmanın mutluluğunu gerçekleştirdiğimiz güzel sohbetle bir kez daha yaşıyorum. Öğrencilerimizin eğitim ve öğretim noktasında her zaman en büyük destekçileri olacağım, onları en güzel yerlerde görmek benim için gurur kaynağı olacaktır.” dedi.
 

Kaynak : PHA

İçerik Editörüİçerik Editörü

YORUMLAR