Perre Haber Ajansı [PHA] Haberi kaynağından takip edin
HV
Advert

'Dayanıklı Şehirler, Güçlü Toplumlar' projesi hayata geçiyor

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman'ın Besni ve Gölbaşı ilçelerinde, 6 Şubat günü meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra bölge halkının kalkındırılması, hayatın normalleşmesi adına Türkiye Belediyeler Birliği ile Fransa Belediyeler Birliği tarafından "Dayanıklı Şehirler Güçlü Toplumlar" projesi hayata geçiyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-11-2023 12:02   Güncelleme : 03-11-2023 12:02
'Dayanıklı Şehirler, Güçlü Toplumlar' projesi hayata geçiyor

Pilot bölge olarak seçilen Besni ve Gölbaşı ilçelerinde proje kapsamında Fransız heyet, konteyner kentte incelemede bulundu.
Fransa Belediyeler Birliğinden Nancy Belediye Başkan Yardımcısı Antoine Le Solleuz, Uluslararası İlişkililer Sorumlusu Nicolas Cimbaro ve Aude Böglesi, Kriz Departmanı Avrupa ve Dış İlişkiler Müdürü Simone Giovetti, Türkiye Belediyeler Birliğinden, Proje ve Finansman Müdürü Ertuğrul Şafak, Uzman Tuğba Ereken ve bu ekibe eşlik eden 2 Tercüman ile  birlikte Besni’de uygulanacak proje kapsamında tanışma ve saha ziyareti ziyaret gerçekleştirdi. Heyete Besni Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Baba eşlik etti. 
Gelen heyete Besni Belediye personellerince ilçenin sorunları, deprem sonrası oluşan zararlar, alt ve üst yapı, ilçe nüfusu, Emlak Konut tarafından yapılan Deprem konutları gibi konularda bilgilendirme yapıldı.
Hayata geçirilecek projeyle bundan sonraki süreçte yapılması gereken çalışmalar, oluşması muhtemel afetlere karşı hazırlıklı olunması, toparlanma sürecinin en aza indirilmesi, depremin bölge halkında bilhassa çocuklarda bıraktığı izlenimlerin silinmesi amaçlanıyor.
 

Kaynak : PHA

İçerik Editörüİçerik Editörü

YORUMLAR