Çalışmalarında kadının ne kadar güçlü olduğunu anlatan Ayşe Arkün’ün akrilik boya tekniğiyle yaptığı soyut figüratif eserlerinden oluşan 25’inci kişisel sergisinde 30 eser yer alıyor.
Gaziantepli sanatseverlerinden eserlerine ilgisinden memnuniyet duyduğunu dile getiren Arkün, “Eserlerimi Gaziantepli sanatseverlerle buluşturan SANKO Ailesine teşekkür ediyorum” dedi.
Arkün’ün “Hayatın Renkleri” isimli kişisel resim sergisi, SANKO Park AVM üçüncü katta bulunan SANKO Sanat Galerisi’nde 27 Ekim 2023’e kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
Ankara’da 1958 yılında dünyaya gelen Ayşe Arkün, ilköğretim ve lise eğitimini aynı kentte tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden mezun oldu. Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği Yönetim Kurulunda görev aldı.
Sanatçı, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği’nin yanı sıra, Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği, Ankara Kadın Ressamlar Derneği, Kadın-Sanat-Akdeniz (FAM) Türkiye Grubu ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesidir.
Ankara Gazeteciler Cemiyeti bünyesindeki Medya Sanat Galerisi’nin sahibi olan Arkün, Almanya ve Amerika’da beş, Ankara, Antalya, Aydın, Çanakkale ve İstanbul’da 19 olmak üzere toplam 24 kişisel sergi açmış, çok sayıda ulusal ve uluslararası karma sergi ve çalıştay ile Art Ankara Çağdaş Sanat Fuarı, İstanbul Sanat Fuarı, İstanbul Art Show, New York ArtExpo gibi fuarlara katılmıştır.
 

Kaynak : PHA