Perre Haber Ajansı [PHA] Haberi kaynağından takip edin
HV

Kahta Göçmen Sağlığı Merkezi 'Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu' ödülü aldı

ADIYAMAN (PHA) - Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında Kahta Göçmen Sağlığı Merkezi ödüllendirildi

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 23-01-2024 23:37   Güncelleme : 23-01-2024 23:37
Kahta Göçmen Sağlığı Merkezi 'Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu' ödülü aldı

Türkiye genelinde uygulanan Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında, belirlenen kriterleri yerine getiren sağlık kurumlarına "Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu" unvanı veriliyor. Kahta Göçmen Sağlığı Merkezi, bu kriterleri başarıyla yerine getirerek ödüllendirilen kurumlar arasında yerini aldı.

Sağlık kurumlarına verilen bu özel unvan, anne sütünün teşvik edilmesi, bebek dostu uygulamaların benimsenmesi ve sürdürülmesi amacıyla düzenlenen bir program çerçevesinde değerlendiriliyor. Programın eğitim ve denetimleri, ilgili sağlık birimlerinde görevli ve özel eğitim almış program yürütücüleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Kahta Göçmen Sağlığı Merkezi, Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu Kriterlerini başarıyla yerine getirerek bu prestijli unvana layık görüldü. Sağlık merkezinin başarısı, SIHHAT (Türkiye’de Göçmen Sağlık Hizmetlerinin Desteklenmesi) Projesi Saha Koordinatörü Dr. Murat Zengin tarafından Kahta İlçe Sağlık Müdürlüğünden Uzm. Dr. Özge Sekreter ve Kahta Göçmen Sağlığı Merkezi Sorumlu Doktoru Dr. Hassan Ahmed İbrahim’e takdim edildi.

Bu ödül, sağlık kuruluşlarının anne ve bebek sağlığına yönelik yüksek standartlarda hizmet sunma çabalarını öne çıkaran bir başarı. Kahta Göçmen Sağlığı Merkezi'nin Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu Sertifikası, anneler ve bebekleri için en iyi sağlık hizmetini sunma konusundaki taahhütlerini vurguluyor.

Kaynak : PHA

İçerik Editörüİçerik Editörü

YORUMLAR