Perre Haber Ajansı [PHA] Haberi kaynağından takip edin
HV

Saadet Partisi 339 başkan adayını açıkladı: Adıyaman adayı Haşim Asnuk oldu - Videolu Haber

ADIYAMAN (PHA) - Saadet Partisi 339 Belediye Başkan Adayını açıkladı, Ankara ve Adıyaman'ın belediye başkan adayları da belli oldu.

SİYASET
Giriş Tarihi : 03-02-2024 18:34   Güncelleme : 03-02-2024 18:34
Saadet Partisi 339 başkan adayını açıkladı: Adıyaman adayı Haşim Asnuk oldu  - Videolu Haber

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ankara'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında 339 belediye başkan adayını kamuoyuyla paylaştı. Parti, 31 Mart yerel seçimleri için büyük bir iddiayla çıktığı adaylarını belirledi. Bu kapsamda Saadet Partisi'nin Ankara adayı Cafer Güneş, Adıyaman adayı ise Haşim Asnuk oldu.

Seçimlere doğru yaklaşılırken, partiler adaylarını bir bir açıklıyor. Saadet Partisi de 339 belediye için belirlediği adaylarını kamuoyuyla paylaştı. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu liderliğindeki parti, Ankara ve Adıyaman dahil olmak üzere Türkiye genelinde birçok il ve ilçede belediye başkan adaylarını belirledi.

Adıyaman'da Saadet Partisi'nin adayı olarak uzun süredir il başkanlığı görevini yürüten Haşim Asnuk'un seçilmesi, muhalefet partilerinin ittifak ya da seçim işbirliği konusunda ortak bir adayda anlaşamadıkları şeklindeki görüşleri pekiştirdi. Bu gelişme, yerel seçim sürecinde partilerin aday belirleme stratejilerine dair kamuoyundaki ilgiyi artırdı.

Kaynak : PHA

İçerik Editörüİçerik Editörü

YORUMLAR