Perre Haber Ajansı [PHA] Haberi kaynağından takip edin
HV

Şehit Özdemir’in köyüne 109 deprem evi yapılıyor - Videolu Haber

KAHRAMANMARAŞ (PHA) - Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Kahramanmaraşlı Piyade Er Müslüm Özdemir'in depremzede ailesi için yapılan evde son aşamaya gelindi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-02-2024 16:31   Güncelleme : 04-02-2024 16:31
Şehit Özdemir’in köyüne 109 deprem evi yapılıyor  - Videolu Haber

Bakan Özhaseki, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir'in ailesine isterlerse rezerv alanda hazır durumdaki konutu isterlerse de Bakanlığın projesi kapsamında yaşadıkları mahallede yapımı başlayan konutlardan birini verebileceklerini bildirmişti. 
Aile, yaşadıkları Şerefoğlu mahallesinde deprem evi isteyince, Bakanlık harekete geçti ve bundan bir ay önce çalışmaları başlatarak, konutu tamamlama aşamasına getirdi.
Şehit Müslüm Özdemir’in köyü olan Dulkadiroğlu ilçesi Şerefoğlu mahallesine Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca 109 deprem evi yapılıyor. İnşaatlarda son aşamaya gelindi. Şubat ayının sonunda 109 hak sahibi depremzede vatandaşa konutları teslim edilecek. 
Çalışmalar hakkında bilgi veren Şantiye Şefi Hulusi Boyar, "Çevre ve Şehircilik Bakanımızın açıkladığı üzere şehidimiz Müslüm Özdemir’in ailesine yapılan deprem konutlarının yapımı için seferber olmuş durumdayız. Evi en kısa sürede teslim etmeyi planlıyoruz. Köyümüzde 109 tane ev yapıp teslim edeceğiz inşallah" dedi.
 

Kaynak : PHA

İçerik Editörüİçerik Editörü

YORUMLAR