Perre Haber Ajansı [PHA] Haberi kaynağından takip edin
HV

‘Zemheride’ Karma Sergisi, kartallı sanatseverler ile buluştu

İSTANBUL (PHA) - Ressam Reyhan Bozacı’nın resim ve mum heykeli eserlerinin yer aldığı, ‘Zemheride’ adını taşıyan karma sergisi, İstanbul'un Kartal Belediyesi’nin Ocak ayı kültür sanat programı kapsamında sanatseverler ile buluştu.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 23-01-2024 12:09   Güncelleme : 23-01-2024 12:09
‘Zemheride’ Karma Sergisi, kartallı sanatseverler ile buluştu

Kartal Belediyesi fuaye alanında gerçekleşen serginin açılışına; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Şahin, ressam Reyhan Bozacı ve çok sayıda sanatsever katıldı. 
Açılışta, Kartal Belediye Başkanı adına sanatçıya çiçek takdim eden Dr. Dilek Kars, ressam Reyhan Bozacı’yı ve çalışmalarını ilgiyle takip ettiğini belirterek sanatçının eserlerini Kartal Belediyesi çatısı altında sergiliyor olmalarından dolayı yaşadığı mutluluğu ifade etti. 
Sanata ve sanatçıya olan desteklerinden dolayı başta Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve sergide emeği geçen tüm Kartal Belediyesi ailesine teşekkür eden Bozacı, Kartal Belediyesi’nde eserlerinin sergilenmesinin kendisi için de benzersiz bir tecrübe olduğunu ifade etti.
Konuşmaların ardından tüm sanatseverleri sergiyi ziyaret etmeye davet eden Dr. Dilek Kars ve Deniz Şahin, sergi alanını sanatçı ile birlikte gezerek eserleri hakkında bilgi aldı. 
40 Eser, Sanatseverlerin İlgisini Bekliyor
Sanatçı Reyhan Bozacı’nın ‘Zemheride’ adlı sergisinde tamamı yağlı boya olmak üzere 40 adet eser yer alıyor. Sergide aynı zamanda, sanatçının mum heykelleri de sanatseverlerin ilgisini bekliyor. Sergi, 29 Ocak 2024 tarihine kadar Kartal Belediyesi fuaye alanında meraklılarını ağırlayacak. 
 

Kaynak : PHA

İçerik Editörüİçerik Editörü

YORUMLAR